Kısıtlı marka listesi nedir, nasıl kullanılır?

Kısıtlı marka listesi nedir, nasıl kullanılır?

Zotopilot, kullanıcıları için ortak bir kısıtlı markalar listesi tutmaktadır.

Bu liste, resmi olarak Amazon tarafından uyarılan veya şüpheli bulunan telif hakkı olan (trademark) kelimeleri içerir.

Listeye eklemeler Zotopilot ekibi tarafından kontroller sonrası yapılır. Kelimenin şikayet almış ya da Amazon hesap sağlığı sayfasında uyarı olarak listelenmiş olması gerekmektedir.

Listeye eklemeden önce Zotopilot ekibi kelimenin geçtiği ürünlerin genel olarak benzer şikayet konusuna tabi olup olmadığı kontrol eder.

Örneğin “Disney” kelimesini içeren ürünlerin %90’nından fazlası şikayet sebebi olabilecekken “Samsung” kelimesi geçen ürünlerin bu markanın doğru kullanılması durumunda bir çoğu şikayet konusu olmayacaktır. Bu yüzden, bu durumda “Disney” kelimesi listeye eklenir, “Samsung” kelimesi eklenmez. İçinde Samsung geçen tüm ürünleri kaldırmak isteyen kullanıcılarımız satıcı panelinde bu kelimeyi yazıp gelen tüm ürünleri silmekte özgürdür.

Kısıtlı markaların listesine ücretli hesaplar ulaşabilir, aynı şekilde bu kelimeleri geçiren ürünlerin detaylı dışa aktarmasını yapabilir.

Kısıtlı markaları ürün ismi (title) içinde içeren ürünleri silmek isteyen kullanıcılar, silme dosyası indirerek direkt Amazon’a yükleyebilirler.


© 2022 Zotopilot - Her hakkı saklıdır.