İptal ve İade Şartları

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

 GENEL:

 1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
 2. Alınan hizmete istinaden hizmet 3 iş günü içinde aktive edilir.
 3. Sitede sunulan hizmetler dijital hizmet kapsamında olup, aktive edildikten ve kullanıcı tarafından giriş yapıldıktan sonra müşterinin tüm hizmete ulaşabilmesinden dolayı iadesi mümkün değildir.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

 1. Alıcı, satın aldığı hizmet bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının hizmeti teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

 1. Hizmeti teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan hizmet bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu hizmeti geçerli bir ödeme yöntemi ile ödemelidir. 

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE HİZMET SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

 1. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve hizmet süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, veya engel ortadan kalkana dek beklemeyi talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

 1. Alıcı, sözleşme konusu hizmeti satın almadan önce sitede paylaşılan ürün açıklamalarını okuyup incelemelidir. Hizmet satın alındığında hizmetin içeriğinin alıcının tarafından onaylandığı kabul edilecektir. Cayma hakkı kullanılacaksa hizmet kullanılmamalıdır. 

 CAYMA HAKKI:

 1. Mesafeli satış sözleşmesi kurulduğu an elektronik ortamda anında tüketiciye ifa edilen bir hizmetten veya elektronik ortamda anında teslime dilen gayri maddi mallardan cayılması söz konusu değildir. ALICI, satın aldığı hizmeti hiç kullanmamış, sisteme hiç giriş yapmamış ise cayma talebinde bulunabilir.
 2. SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ŞİRKET

FİRMA ADI/UNVANI: Ustuner OÜ (Zotopilot)
ADRES: SEPAPAJA 6, TALLINN 15551 ESTONIA
EPOSTA: bilgi@zotopilot.com

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

 1. Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar.
 2. Hizmet dijital olarak sağladığından cayma hakkı kullanabilmek için sağlanan hizmetin kullanılmamış olması gerekir. ALICI, satın aldığı hizmete sağlanan erişim bilgileri ile giriş yaptıktan sonra cayma hakkı kullanılamaz.
 3. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI’ya aittir. Bu masraflara ödeme sağlayıcının kestiği komisyonlar dahildir.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI: 

 1. ALICI, verilen hizmeti hiç kullanmamış ise (sisteme hiç giriş yapmamış ise) cayma hakkını kullanmak istediğini bilgi@zotopilot.com adresine bildirir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

 1. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

 1. ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

ÖDEME VE TESLİMAT

 1. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile online ödeme yapabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

© 2022 Zotopilot - Her hakkı saklıdır.