Durmuş otomatik fiyatlama (Autoprice) nasıl başlatılır?

Durmuş otomatik fiyatlama (Autoprice) nasıl başlatılır?

Durmuş otomatik fiyatlama 2 şekilde başlatılabilir:

  1. Otomatik fiyatlama dosyası yükleyerek (ayrıca anlatılmakta). Bu yöntemi ürünler için otomatik fiyatlamayı ilk defa başlatmak için de kullanabilirsiniz.
  2. Manuel olarak mevcut olarak minimum, maksimum fiyatı olan ve fiyatlama kuralına atanmış ürünlerin otomatik fiyatlamasını Amazon panelden başlatmak.

Amazon panelinizden Pricing -> Automate Pricing sayfasına girip otomatik fiyatlama kuralını seçip Paused filtresi ile otomatik fiyatlaması durmuş tüm ürünleri listeleyebilirsiniz.

Durmuş tüm ürünleri seçip Start repricing düğmesi ile otomatik fiyatlamasını başlatabilirsiniz.

Amazon fiyatlama paneli bir sayfada en fazla 100 ürün listelemektedir. Güncellenmesi gereken bir kaç bin ürün varsa Zotopilot’tan oluşturacağınız Autoprice dosyasını Amazon’a yükleyerek zaman kazanabilirsiniz.

autoprice başlat

 

Durmayan Otomatik Fiyatlama Ayarı

Nisan 2019 itibari ile Amazon bazı pazarlarda (Kuzey Amerika) fiyat değişikliklerinde otomatik fiyatlamanın durmayıp fiyatlamaya devam etmesi seçeneğini sunmaya başladı.

Sürekli otomatik fiyatlama seçeneğini seçerseniz fiyat güncellemelerinden sonra otomatik fiyatlama durmadığından tekrar başlatmanız da gerekmeyecektir. Bu seçeneği aktifleştirmek için otomatik fiyatlama kural tanımı bölümünden aşağıdaki resimde gösterilen seçeneği seçmelisiniz.

autoprice devam


© 2022 Zotopilot - Her hakkı saklıdır.