Tarama işlemi tamamlanmasına rağmen neden hiç ürün bulunamadı?

Tarama işlemi tamamlanmasına rağmen neden hiç ürün bulunamadı?

Zotopilot ürün bulma modülünde, fiyat, risk/trademark durumu, ürün skoru, sales rank gibi bir çok detaylı filtreye tarama sonrasında ulaşabilirsiniz.

Ancak aşağıdaki varsayılan filtreler sonuçlar listelenmeden önce uygulanır:

  • Mağaza ülkenize gönderimi olmayanlar hariç tutulur.
  • Add-on ürünler hariç tutulur.
  • Yeni olmayan (ikinci el, kullanılmış) ürünler hariç tutulur.
  • Özelleştirilmiş (customized) ürünler hariç tutulur. Örneğin üzerine isim yazılabilen ürünler. Bunlar genellikle el işi (handmade) kategorisindeki ürünlerdir.

Bu varsayılan filtrelerden sonra listelenecek ürün kalmamışsa arama yaptığınız kategoriyi kontrol ediniz. Örneğin handmade kategorisinde arama yaptığınızdan uygun ürün bulunamamış olabilir.

Ayrıca tarama başlattığınız adreste yanlışlık varsa, örneğin Amazon.com yerine Amazon.ca gibi farklı bir adresten tarama denemesi yaptıysanız ürün bulunmaz.

Zotopilot, Amazon.com arama sonuçları ya da kategori sayfalarını tarar. Çok satanlar (best-seller), günün fırsatları (deals) gibi farklı sayfalar üzerinde başlattığınız aramalar geçersiz olacaktır.

Taranması için seçtiğiniz sayfalar geçerli değilse, örneğin 100 sayfalık bir sonuç varken 110-200 sayfalar arasını taratmak istediyseniz sonuç bulunmayacaktır.


© 2022 Zotopilot - Her hakkı saklıdır.